top of page

24 Saatte İş ekibinden VolkanBen Volkan Oluç 24 Saatte İş ekibinde yazılım geliştirici olarak çalışıyorum.

4 yıldır profesyonel olarak yazılım geliştiriyorum. Daha önce kurumsal firmada, startup ve danışmanlık firmasında çalıştım. 7 aydır da 24 saatte İş ekibinin bir parçasıyım.

Kurumsal bir firmadan ayrıldıktan sonra 24 Saatte İs de çalışmak bana çok iyi geldi. Çalışanına değer veren bir kültür içinde olmak, yaptığım işin etkisini hemen görmek ve daha fazla sorumluluk almak bana çok özgür ve iyi hissettirdi. Sürekli kaos olan ve hiyerarşinin olduğu plaza ortamda çalışmak bir süre sonra insani mutsuz edebiliyor bu yüzden huzurlu bir şirket kültürünün gercekten çok onemli oldugunu 24 Saatte İş ekibine katıldıktan sonra farkettim. Kurumsal firmaların kalıplaşmış kurallarından sonra sorumluluklarımı yerine getirdiğim müddetçe istediğim kadar özgür olabildiğim bir firmada çalışmak çok huzur verici oldu. Bu sekilde çalıştıktan sonra urunumuzu de şirketi de daha sahiplenebildiğimi farkettim ve bu kod yazarken daha motive olmamı sağladı.

Yazılım ekibinin ilk üyelerinden olmak ve bu büyüme hikayesinin her adımını görmek çok güzel ve öğretici bir süreç oluyor benim açımdan. Bu sürecin bir parçası olmak isteyen arkadaşları aramızda çok görmek isteriz.

Kariyerimde daha önce benim yaşadığım veya çevremde ki diğer arkadaşların yaşadığı zorluklardan ve bunları 24 Saatte İş’te nasıl yönettiğimizden bahsetmek istiyorum. En önemli sorun iletişimsizlik ve ekip olamamak oluyor genel olarak.

Hem iletişimsizliği önlemek açısından hem de birbirimizin hatalarını görmek veya bir işi yaparken farklı bakış açılarına da sahip olmak için ekip içinde sürekli olarak pair programming yapıyoruz ve bir taskı birlikte ilerletiyoruz. Bu sekilde çalışmak hem ekip içinde iletişimi arttırıyor hem de birbirimizi geliştirmemizi sağlıyor. Yaptığımız iş bittiği zaman da tüm takım olarak code review yapıyoruz. Eleştirilmek birbirimize kısa feedbackler vermek yapılan isin hem daha kolay hale gelmesini sağlıyor hem de olası problemleri daha erken fark etmemizi sağlıyor. Ekip olamamak konusuna gelecek olursak bu tamamen firmanın kültürüyle ve çalışanına ne kadar değer verdigi ile alakalı diyebiliriz. Firma da çalışan insanlar kendilerini değerli hissedebiliyorsa ekip olmak çok daha kolay oluyor. 24 Saatte İş de çalışırken bunu çok yakından hissedebilirsiniz.

Özetle bu ekipte çalıştığım icin çok mutluyum umarım daha da büyüyüp güzel güneşli günler göreceğiz!0 views0 comments
bottom of page