8 Mart Dünya Kadınlar Günü için mesajınız var!

Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü.

Çarpıcı istatistikler, duyguya dokunan bir video, herkesi ağlatacak görseller, farkındalık yaratacak metinler… En farklı olmak için ne yapabiliriz diye çok kafa yorduk. Sonra durdum. Ve dedim ki: en farklı değil de en samimi olana ihtiyacımız var.
Pahalı prodüksiyonlar, süslü metinler yaratmak yerine, kalbimden geçenleri anlatmam lazım. Tam da bu yüzden 24 Saatte İş’in kurucusu Gizem olarak umutlu, sıcacık ve gerçek düşüncelerimi paylaşmak istedim bu yıl. Kadın olmanın güzellikleri üzerine bu yazı… zorlukları, umutsuzlukları, mutsuzlukları üzerine değil.

4 yıl önce başladığım 24 Saatte İş yolculuğunun hayatıma getirdiği güzel farkındalıklar, umut dolu başlangıçlar üzerine. Üniversiteden yeni mezun olan Merve’nin, anne olduktan sonra iş hayatına dönmek isteyen Ebru’nun, eşinden ayrıldıktan sonra hayata tutunmak için emeğini ortaya koyan Zehra’nın, etraftaki gürültüye kafa tutup çalışmak için direnen Buse’nin, kocaman bir cesaretle yeni açtığı kafeye ilk ekibini bulmaya çalışan Sinem’in, korkularına kafa tutarak “elinin hamuruyla” üretim atölyesini kuran Aylin’in hikayesi bu. Hepimizin hikayesi. 24 Saatte İş benim için umudun ve başlangıçların hikayesi…
Tam da bu sebeple aklıma düştüğü ilk günden beri tüm mücadeleye, tüm zorluklara sonuna kadar değen bir hikaye.

Tam bir yıl önce pandemi gerçeği yüzümüze çarptığı sırada umutsuzluğa düşen ama sonrasında pandemiye rağmen her sabah heyecanla hazırlanıp ofise gidip o gün kimlerin hayatına dokunabileceğiz diye mutluluk duyan Gizem’in hikayesi…

Emeği ve varlığı ile dünyayı güzelleştiren tüm kadınlar; iyi ki var! İyi ki varsınız! Zorluklar, mücadele hayatın gerçeği ama yaşamda umut, aydınlık, renkler de var. Karanlıktan aydınlığa geçerken, umutsuzluğu umuda dönüştürürken desteğe ihtiyacınız olduğunda buradayım, buradayız.

Tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz!🤍