Karantina Sürecinde Ruh Sağlımızı Nasıl Koruruz?

Koronavirüs yani COVID-19′ un tüm dünyaya yayılması beraberinde kaygı ve endişelerin artmasına neden oldu. Belirsizlik ve korkuyla tetikte yaşamaya başladık.

Peki bu süreci nasıl sağlıklı bir şekilde atlatırız?

Öncelikle sürekli olarak sosyal mecralarda dolaşıp yanlış bilgiye ulaşmak bizi sadece daha fazla strese sokuyor. Buna bir dur demeliyiz! Her bilgi doğru değil bunu unutmamalıyız. Hatta sürekli elimizde telefon “ne oldu?” diye her şeyi okumakta bir çözüm değil. Biraz sakinlik bu süreçte bize yardımcı olacak.

Sosyal medya da paylaşımlarıyla bize iyi gelebilecek kişileri, hesapları takip edebiliriz. Stresli olduğumuz bir anda bizi gülümsetebilecek bir içerik fena olmaz 🙂 Unutma, pozitif paylaşımlarla pozitif enerji yayabiliriz.

Bu dönemde bedenimize iyi bakmamız ruhsal sağlığımız açısından da çok önemli. Yağlı şeylerden uzak durmaya çalışmalıyız! Bedenimizi hafifletirsek zihnimizi de hafifletmiş oluruz.

Son olarak ise, hiçbir duygunun kalıcı olmadığını kendimize hatırlatmamız gerekiyor. Bunlarda gelip geçecek. Önemli olan şu an bulunduğun duyguyu sahiplenmen. Sakın ondan kaçma. Otur ve onunla yüzleş. Zaten sonra o senden gidecek 🙂

Sağlıcakla Kal ..