Okula Dönüş bu sefer biraz farklı!

Yeni bir dönem..

Uzaktan Eğitim süreci sizce nasıl geçecek? 

Mart ayında alışık olmadığımız bir sürecin içinde bulduk kendimizi. Eve kapandık, evden çalıştık, okulları durdurduk, online eğitim denedik, bir şeyler için çabaladık. 

Yaz geldi, unuttuk derken Eylül ayı ile beraber tekrar başladık.

Artık biraz daha alışığız bu döneme.

Ama kafamız hala karışık.. 🧐

Size bu konuyla alakalı birkaç tavsiyemiz olacak. 

  • Okula gider gibi hazırlanın!

Evden çalışırken okuduğumuz, duyduğumuz tüm tavsiyeler gibi burada da en önemli şey kendimizi okula gidiyormuş hissettirmek! Sabah uykulu da olsak servise geç kalıyormuş gibi kalkıp elimizi yüzümüzü yıkayıp, kahvaltımızı edip, okul kıyafetlerimizi giymeliyiz! 

  • Takipte kalın!

Bugün hangi dersler var, dünün ödevlerini yaptık mı? Tüm bunların sorumluluklarını önceden nasıl alıyorsak aynı şekilde almalıyız. 

  • Evde mini bir okul yaratın!

Evde küçükte olsa sizi okulda hissettirecek bir alanınız olsun! Ve okul saatleri dışında orada oturmayın! Böylelikle beyniniz oraya her oturduğunda bu sürece daha kolay adapte olacak ve konsantrasyonunuzu daha rahat sağlayacaksınız. Ve mümkünse kimse sizi rahatsız etmesin 

  • Teneffüse Çıkın!

Öğretmenlerinizin belirlediği aralıklarda küçük molalar verin. En önemlisi o masadan mutlaka kalkın! Mümkünse eğer biraz hava alıp, hareket edin. Tekrar o masaya oturduğunuzda bu sizi daha iyi hissettirecek. 

  • Arkadaşlarınızı Unutmayın!

Okul koridorlarında koşup, bağıra çağıra konuşamıyoruz belki ama arkadaşlarınızla mutlaka iletişimde kalmaya devam edin. Onları arayın, dersler hakkında konuşun, beraber ödev yapın, sohbet edin. Uzaktan da olsa onları hayatınızdan çıkarmayın! Unutmayın bizi okula bağlayan en özel şeydir arkadaşlık 

Tavsiye vermesi her zaman en kolayıdır, biliyoruz ama bunları hayatınızın rutini yapabilirseniz bu süreci çok daha sağlıklı atlatabilirsiniz. 

Yepyeni eğitim dönemi hepimize hayırlı olsun! 🙃