top of page

Shuan Kişisel Gelişim Atölyesi Kurucu & Eğitmen Meltem Ayvacıoğlu’ndan;

“Stresle Başa Çıkabilme Yöntemleri”
Karantina sürecinde motivasyonumuzu, ruhumuzu ve bedenimizi iyileştirmek için sizlere tavsiyeler vermeye devam ediyoruz.


Shuan Kişisel Gelişim Atölyesi kurucusu eğitmen Meltem Ayvacıoğlu, karantina sürecinde stresi nasıl yönetebileceğimizden bahsetti.


Aşağıdaki videoya tıklayarak bu süreci uzmanından dinleyebilirsiniz.Meltem Ayvacıoğlu Kimdir?


1972 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. Türkiye’de tekstil, elektrik endüstrisi ve ilaç sektöründeki değişik firmalarda çalıştı. 2003 senesinde tanıştığı “Enerji Psikoloji” ile hayatına yeni bir yön verdi. Reiki, EFT, Tekrar Bağlantı Şifası® ve Tekrar Bağlantı®, Kuantum Düşünce Teknikleri, Feng Shui ve koçluk eğitimlerini aldı. 2007 yılında kurduğu SHUAN Kişisel Gelişim Atölyesi’nde çalışmalarını bireylere /kurumlara eğitim vererek ve koçluk hizmeti sunarak sürdürmektedir.Stresle başa çıkabilmek için elimizde 3 kaynak var.


Birinci kaynak aile hayatımız, sırlarımızı dinleyen arkadaş çevremiz ve varsa yaşam koçlarımızı içeren “dış destekler”.


İkinci kaynaklarımız “psikolojik destekler”. Bunlar genelde sabit destekler yani kişilik özellikleri. İçe dönük ve dışa dönük olma hali. Örneğin, kimimiz için şehir dışında yeni bir işte çalışıyor olmak endişe verici olurken kimimiz için heyecan verici olabiliyor.

Üçüncü kaynaklarımı ise “kişisel methodlar:” bunlar en kıymetli methodlardır.


Stresle başa çıkarken ne yapıyorum?


Nefes mi alıyorum?


Arada durumun dışına çıkıp kendime yukarıdan bakabiliyor muyum?

Bedenimi gevşetebiliyor muyum?


Dış destekler şüphesiz çok önemli. Bunlar asıl yardımcı faktörlerdir.


Unutmayalım ki stres hayatımızın her aşamasında olacak. Önemli olan onunla nasıl baş edebildiğimiz!


Hani bir atasözü vardır; “Endişe kuşlarının başının üstünde dönüp dolaşmasına engel olamazsın ama Endişe kuşlarının başının üstünde dönüp dolaşmasına engel olamazsın ama başının üstünde yuva kurmasını engelleyebilirsin.”


Stressiz güzel günler diliyorum.

Meltem Ayvacıoğlu

14 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page